Fondo tikslai

Fondo istorija

Paremti projektai

Fondo taisyklės paramai gauti

Teikti paraišką


G. Kuprevičiaus muzikos rėmimo fondas „Gerasis ruonis" įkurtas 2013 m. žiemą. Fondo unikalumas – jo steigėjas nėra profesionalus muzikantas, tačiau muzika jį lydi nuo gimimo ir užima svarbią vietą gyvenime.

 

Pasak fondo steigėjo – „kuo anksčiau vaikas pradeda groti, tuo greičiau galima pastebėti jo talentą. Mano tėtis – profesionalus smuikininkas, baigęs mokslus Lietuvos konservatorijoje (dabartinė Lietuvos muzikos ir teatro akademija) pas žymų smuikininką Aleksandrą Livontą. Jis mano klausą patikrino, kai buvau vos kelerių metų, aš buvau labai nuliūdęs, kai neatkartojau pagrotų natų."

 

Būdamas atkaklus, G. Kuprevičius po pirmosios klausos patikros nepasidavė, nuėjo į choro atranką ir buvo priimtas. Vėliau fondo steigėjas susidomėjo birbyne, kuria grojo 10 metų, pimosios pamokos buvo Pionierių rūmuose, grojimą tęsė Universiteto ansamblyje.

 

Šiandien G. Kuprevičius pats negroja, tačiau džiaugiasi savo vaikų pasiekimais ir remia jaunų talentingų atlikėjų veiklą – „mintis steigti fondą kilo, kuomet reikėjo savo vaikus vežti į kursus ar muzikinius festivalius, pamačiau, kad daug talentingų vaikų dėl lėšų stygiaus negali pristatyti savo gebėjimų konkursuose ir tobulėti, aš pradėjau pats jaunuosius atlikėjus vežti į konkursus. Pirmaisiais metais paėmiau 4 vaikus, nes tiek buvo laisvų vietų mano automobilyje. 2012 metais nusamdžiau autobusiuką, tad į Karlo Štralio konkursą „Jaunasis fletininkas" jau vyko 12 atstovų iš Lietuvos. Esu parėmęs ir fleitos meistriškumo kursus, duodavau vaikams pinigų, kad galėtų nusipirkti valgyti."

 

Fondo steigėjas yra parėmęs Algirdo Klovos, Vilnius Mama Jazz muzikos festivalius bei kitus muzikinius renginius.