Talentai - muzikos pasaulis tėvams

Talentai - muzikos pasaulis tėvams

 

Muzikos talentai - tai įkvėpimas pajusti muzikos pasaulio skambesio žavesį. Gedimino Kuprevičiaus fondas „Gersis ruonis“ – tai galimybė pažinti, išgirsti ir ugdyti jaunuosius talentus. Penkiolikmetis Ignas Maknickas – talentingas atlikėjas, kuris 2012 m. už muzikinius pasiekimus yra apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu. Šešis vaikus auginantys jaunojo talento tėvai džiaugiasi, kad vaikams pradėjus groti jų šeimai atsivėrė naujas muzikos pasaulis.

Tobulėjant jaunų talentų atlikimo technikai, augant jų populiarumui tėvams reikia investuoti daug laiko ir finansų į vaikų muzikinį ugdymą, kainuoja muzikiniai instrumentai, dalyvavimai konkursuose ir kursuose. Ignas savo atlikimu sužavėjo publiką G.Kuprevičiaus fondo „Gerasis ruonis“ atidarymo koncerte, jam buvo skirta parama fortepijonui įsigyti. „Kai buvau pradinėse klasėse man buvo svarbiausia, kad klavišai judėtų, nuo penktos klasės tampa svarbu ne vien muzikinis tekstas, ženklai, pradedi kitaip girdėti, susiformuoja nuomonė apie instrumentą, kuris yra būtinas tobulėjimui ir tinkamam pasiruošimui konkursams, tad džiaugiuosi gavęs paramą fortepijonui įsigyti iš G. Kuprevičiaus fondo, mūsų šeimai trūko 3500 litų. Instrumentas namie duoda laisvės, nereikia stovėti prie klasės eilėse, kad galėtum groti“ – teigia Ignas Maknickas.

Ignas Maknickas dažnai kviečiamas groti prestižiniuose renginiuose, koncertuose, Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai atidarymo koncerte jis M. Rostropovičiaus fondo kvietimu grojo Luvre ir prestižiniame Šlezvigo-Holšteino festivalyje, dabar ruošiasi labai svarbiam konkursui, kurio mama Dalia nenorėjo atskleisti.

 „Net nežinau iš kur vaikų potraukis muzikai, šeimoje vienintelė močiutė yra susijusi su muzika, ji dainuodavo prie ežero vakarais ir bažnyčios chore. Džiaugsimės, jeigu visi vaikai bus susiję su muzika, nuostabia Dievo dovana. Dabar trys mūsų vaikai groja fortepijonu, du styginiais instrumentais, o mažiausias, kuriam dar tik vieneri, klausosi. Sūnaus Igno pasiekimai ir įvertinimas – tai paskata jaunesniems broliams ir seserims“ – šypsosi šešių vaikų tėvai Tomas ir Dalia Maknickai.

Tėvų džiaugsmas, dėmesys ir rūpestis Ignui paskata tobulėti, semtis patirties ir siekti kuo geresnių rezultatų, - „Jei esi pasirinkęs muziką, kuo daugiau dirbsi vaikystėje tuo geriau, statai pamatus ateičiai, aišku, nukenčia pasibuvimas su draugais, nes didžiąją dalį mokykloje užima bendrieji dalykai ir pamokų ruošimas namuose, grojimui laiko lieka mažai. Esu visiškai atsisakęs televizijos žiūrėjimo. Internetas mano dienotvarkėje yra, bet ne ilgiau nei valandai“.

Pagrindinis G. Kuprevičiaus fondo „Gerasis ruonis“ tikslas – burti muzikos bendruomenę, skatinti žmones pažinti jaunųjų muzikos talentų pasaulį ir remti jų veiklą. G. Kuprevičiaus fondas „Gerasis ruonis“ yra paremtas modernia ideologija, kad ne tik fondas remia autorių ar projektą, bet suteikia įrankį ir visuomenei prisidėti. www.gerasisruonis.lt svetainė veikia „Crowdfunding“ principu, kuri leidžia atlikėjams pristatyti savo paraiškas - projektus, juos demonstruoti internete, o visuomenė, internetinių mokėjimų pagalba, gali skirti lėšas patinkančiam atlikėjui ar jo projektui. Kadangi sistema rodo visus piniginius pokyčius, ji patampa ir skaidrumo įrankiu.

Ignas ruošiasi konkursui ir planuoja teikti naują paraišką G. Kuprevičiaus fondui „Gerasis ruonis“, o žmonėms, remiantiems jo muzikines paraiškas, pažadėjo, kad artimiausiam fondo koncertui paruoš ir atliks su broliais kūrinį šešiomis rankomis, juk namuose stovi naujas fortepijonas. Talentingi vaikai kiekvienam iš mūsų gali būti muzikos pasaulio atradimas.